Motopark Automaster

Z okazji 10-lecia forum zorganizowałem z pomocą kilku osób imprezę na niedawno powstałym obiekcie Motopark Automaster na lotnisku w Kamieniu Śląskim. Nie było pomiaru czasu, bo impreza miała być z założenia piknikowa, więc nie było żadnej klasyfikacji. Co nie zmieniło faktu, że kilka wyścigów „nieoficjalnych” i tak się odbyło ;) Klip z relacji z imprezy poniżej:

Z tej samej imprezy jest onboard z pogoni za Toyota mr2 W30. Jak na moc o połowę mniejszą niż w Hondzie to całkiem ładnie ten samochód jedzie.

Nie obyło się bez przygód, ale w końcu po to są takie imprezy, żeby sprawdzić gdzie leży granica własnych możliwości i własnego samochodu, niestety nie mam z tej przygody onboardu (otarłem się o stosik opon, efekt jak widać, plus złożyło się lusterko). Opony Toyo R888 przestały istnieć po przejechaniu 115km na torze (nawierzchnia asfaltowo-betonowa, dość mocno niszcząca opony). Swoją drogą pierwszy raz miałem kontakt z tą oponą i jeśli chodzi o przyspieszanie i hamowanie to jest wg. mnie super, natomiast w zakrętach trzyma dość przeciętnie.

rysy opony DSC_8225